Last wish
Činoherní anglicko – české divadelní představení, koncipované jako inscenovaná učební pomůcka

Náš příběh s názvem Last wish se i přes pesimisticky znějícín název bude držet v rovině humoru. Jelikož jsme se nechali inspirovat příběhem Jana Wericha Král měl tři syny, můžeme jen zdůraznit, že se nebude jednat o humor černý, ale právě naopak. Poslední přání Pana Kinga totiž připraví jeho potomkům skutečný oříšek, se kterým se každý z nich popasuje podle svých schopností. Čeho se bude týkat, necháme zatím zahalené tajemstvím.

Prozradit ale můžeme,  že v našem příběhu navštívíme atraktivní místa, jako je Jednotka intenzivní péče, automobilový závodní okruh a česká hospoda. Také si zahrajeme na to, jak může být sláva nudná a nezáživná a bohatství otupující a že jediné, co má skutečnou cenu a smysl, jsou dobré rodinné vztahy. Zajímavý příběh, anglický projev s použitím atraktívních dialektů, variabilní scéna, žánrově různorodá hudba a pestré herecké kreace považujte za samozřejmé.
Jazyková úroveň je nastavená tak, aby diváci úspěšné zvládli výzvu, kterou divadelní představeni v anglickém jazyce určitě je. Dialogy mezi postavami jsou založené na srozumitelných zápletkách a tomu přiměřeně odpovídá i náročnost anglického jazyka.

Při přípravě scénáře jsme spolupracovali s pedagogy anglického jazyka tak, aby byl vědomostně přiměřený dané věkové skupině. Slangové výrazy a fráze vždy konzultujeme s anglickými lektory.

Po určení ročníků, které půjdou na představení, Vám doporučujeme už neprovádět mezi žáky výběr podle jejich vědomostí. Nejde o to, abyste vzali na představení studenty pouze jazykově zdatné, ale i takové žáky, kterým cizí jazyk chcete přiblížit a pomocí jim překonat případné zábrany. Našim zkušeným profesionálním hercům se doposud vždy podařilo publikum zaujmout a udržet pozornost až do konce.

Zameranie predstavenia

Časy:
present simple, present continuous, past simple, past continuous, present perfect, future tenses

Jiné:
conditional sentences, passive voice, phrasal verbs

Pracovní materiály

S dostatečným časovým předstihem dodáváme vyučujícím pracovní materiály ve formě gramatických, lexikálních a poslechových cvičení, které jsou vypracované podle školních osnov. Pomocí nich se žáci připraví na slovní zásobu a fráze, které je v představení čekají a dají se využít pro získání zpětné vazby a komunikaci ve vyučovacích hodinách po představení.

Materiály ke stažení - Střední škola

Materiály ke stažení - Základní škola

Manažer pro prodej inscenace:

 Ing. Lenka Čačková
 576 130 321
 lenka@divadelnicentrum.cz

Video

 

 Doba trvání představení je přibližně 60 minut

Reference

1/6

Tvůrci a obsazení:

Scénař, režie: Tomáš Hudcovič

Překlad a jazyková úprava: Stephanie Staffen

Kostýmy: Katarína Hajduková

Výprava: Pavol Húšťava

Obsazení:

Milada Vyhnálková, Kristýna Hulcová, Lukáš Krejčí, Marián Chalány, Jakub Spišák, Jakub Koudela, Lukáš Černoch,

Lukáš Karásek, Milan Oravec, Ondra Dvořák, Eva Sinkovičová, Petra Schovánková, Viktor Harangyi, 

Jakub Šafránek, Karel Vondrášek, Natália Golovchenko, Alžbeta Filipová

Mohlo by vás zajímat:

Offline

Offline

činoherní anglicko – české divadelní představení pro žáky II. stupňe ZŠ a studenty SŠ

Bold rabbit

Bold rabbit

činoherní anglicko – česká pohádka s písničkami pro žáky I. stupňe ZŠ