Youtuber

Činoherní anglicko – české divadelní představení, koncipované jako inscenovaná učební pomůcka

Hrdinou našeho příběhu je nesmírně odvážný a hodně svalnatý velitel Hamilton… ale taky zelený kapitán Shreckington... ale taky frajer Láďa z Humpolce, neznámý rybář a medvěd František. No, ale vlastně to není ani jeden z nich. Protože tím pravým hrdinou našeho příběhu je obtloustlý Pepa v brýlích, který rád hraje počítačové hry a jednoho dne se rozhodne, že se stane youtuberem.

Ve virtuálním světě má úspěch, protože svoje fyzické nedostatky lehce skryje za populárního avatara, vtipné komentáře a mimořádné hráčské schopnosti. A tak by to mohlo i zůstat, kdyby do příběhu nevstoupila Jana… protože Jana chtěla pusu i naživo a ne jenom na síti. Pepa tak přichází na to, že ve skutečném životě není tak jednoduché být někým jiným…

Inscenace pod vedením mladého režiséra Šimona Spišáka proniká do on-line světa, ve kterém se mnohé může jevit hezčí a úžasnější, než je to ve skutečnosti. 

Jazyková úroveň je nastavená tak, aby diváci úspěšné zvládli výzvu, kterou divadelní představeni v anglickém jazyce určitě je. Dialogy mezi postavami jsou založené na srozumitelných zápletkách a tomu přiměřeně odpovídá i náročnost anglického jazyka.

Při přípravě scénáře jsme spolupracovali s pedagogy anglického jazyka tak, aby byl vědomostně přiměřený dané věkové skupině. Slangové výrazy a fráze vždy konzultujeme s anglickými lektory.

Po určení ročníků, které půjdou na představení, Vám doporučujeme už neprovádět mezi žáky výběr podle jejich vědomostí. Nejde o to, abyste vzali na představení studenty pouze jazykově zdatné, ale i takové žáky, kterým cizí jazyk chcete přiblížit a pomocí jim překonat případné zábrany. Našim zkušeným profesionálním hercům se doposud vždy podařilo publikum zaujmout a udržet pozornost až do konce.

Představení maximálně využívá slovní zásobu a fráze, s kterými se studenti mohou setkat v reálném životě.

Zaměření představení

Slovesné časy: 
present simple, present continuous, past simple

Předložky: 
in, to, under, next to, on, for, at, down, up

Fráze: 
Here I am! Can you help me? Do you know how to build a house? 
Let me think about it. Yes, you are right. Tell me about it. Are you sure? What is this? What animal is this?

Pracovní materiály

S dostatečným časovým předstihem dodáváme vyučujícím pracovní materiály ve formě gramatických, lexikálních a poslechových cvičení, které jsou vypracované podle školních osnov. Pomocí nich se žáci připraví na slovní zásobu a fráze, které je v představení čekají a dají se využít pro získání zpětné vazby a komunikaci ve vyučovacích hodinách po představení.

Manažer pro prodej inscenace:

 Ing. Lenka Čačková
 576 130 321
 lenka@divadelnicentrum.cz

Ing. Enki Hogh
 576 130 123
zlin@divadelnicentrum.cz

 

 Doba trvání představení je přibližně 55 minut

Text a režie: Šimon Spišák

Dramaturgie: Martina Mašlárová, Peter Galdík

Překlad a jazyková spolupráca: Stephanie Staffen

Kostýmy: Katarína  Hajduková

Výprava: Von Dubravay

Mohlo by vás zajímat:

Last wish

Last wish

činoherní anglicko – české divadelní představení pro žáky II. stupňe ZŠ a studenti SŠ

Lazy Goat

Lazy Goat

činoherní anglicko – česká pohádka s písničkami pro žáky I. stupňe ZŠ

The Onlines

The Onlines

činoherní anglicko – české divadelní představení pro žáky II. stupňe ZŠ a studenti SŠ

Bold rabbit

Bold rabbit

činoherní anglicko – česká pohádka s písničkami pro žáky I. stupňe ZŠ