Peter Black 2 - a new beginning

činoherní anglicko – české divadelní představení, koncipované jako inscenovaná učební pomůcka.

Fotogalerie Reference Materiály ke stažení

Inscenace Peter Black 2 s podtitulem "A new beginning" formálně a inscenačně přímo navazuje na náš úspěšný titul Peter Black.

Obsahově jsme se tentokrát rozhodli rozehrát téma, které se bezprostředně dotýká nás všech a dříve či později s ním budeme v různých podobách konfrontováni všichni. Hledání správného zaměstnání je podle nás natolik dobrodružný fenomén, že si zaslouží jevištní zpracování.

Peter Black jakožto člověk z ulice, začíná svoji novou cestu za prací. Prochází sérií profesí a prací, při kterých podstupuje zkoušky vlastní osobnosti a vlastních možností.

Vědomostní předpoklady, fyzická omezení, zodpovědnost, lehkovážnost, strach, přátelství, disciplína, odvaha, zvyk, náhoda a možná i láska. To jsou jen některé z faktorů, které mohou mít zásadní vliv na výběr správného zaměstnání, a proto se objeví i v našem příběhu.

Víc info

Fotogalerie:1_up

PB2_0010.jpgPB2_0012.jpgPB2_0014.jpgPB2_0017.jpgPB2_0020.jpgPB2_0022.jpgPB2_0024.jpgPB2_0034.jpgPB2_0041.jpgPB2_0047.jpgPB2_0048.jpgPB2_0052.jpgPB2_0053.jpgPB2_0056.jpgPB2_0060.jpgPB2_0065.jpgPB2_0069.jpgPB2_0078.jpgPB2_0080.jpgPB2_0082.jpgPB2_0088.jpgPB2_0091.jpgPB2_0096.jpgPB2_0105.jpg


Materiály ke stažení:

Základní škola

3_google-drive-download-button

Střední škola

3_google-drive-download-button

Reference:

Mgr. Nachtigalová, ZŠ Větrná 54, Jindřichův Hradec

Dobrý den ,moc děkujeme za krásné představení a věříme, že se ještě uvidíme. Co se týče materiálů ,bylo jich dost a plně připravili žáky na představení. Poslechy byli opravdu skvělé. Děkuji za spolupráci.

Mgr. A. Šimonovská, SOŠ a SOU Dubno

Dobrý den, minulý čtvrtek se vybraní žáci školy SOŠ a SOU Dubno zúčastnili v Příbrami Vašeho divadelního představení. Tímto bych vám za něj jménem svým i svých žáků poděkovala. Ohlasy byly veskrze pozitivní, žáci kladně hodnotili herce, srozumitelnou angličtinu i scénář. Proto doufáme, že se zase brzy ozvete s nějakou další nabídkou podobné kulturní akce, které bychom se rádi zúčastnili. Těšíme se na další setkání,

Mgr. Jan Komárek Střední škola gastronomická, Masarykova 12, 678 01, Blansko

Dobrý den, jménem mým i jménem naší školy bych Vám chtěl poděkovat za krásné představení Peter Black 2, které se našim žákům velmi líbilo (i přesto, že zaujmout středoškoláky není v dnešní době vůbec jednoduché :-) ). Vše bylo jasné, stručné, vtipné i srozumitelné a myslím, že i "slabší" žáci si představení užili díky českému slovu, výbornému hereckému výkonu a vcelku jednoduchému jazyku, který byl v představení použit. Jen tak dál a na Vaše další představení se zcela jistě rádi podíváme znovu.

Mgr. Jolana Čechová, SŠZ Přerov

Dobrý den, na představení Peter Black nás nakonec dorazilo o několik více, ale vešli jsme se. Měla jsem trošku obavu u 3. ročníků studijního oboru, že to pro ně bude příliš snadné, ale bylo to akorát. Rozuměli všemu, na rozdíl od těch mladších, kteří občas problém měli. Tím, že všemu rozuměli, tak se dobře naladili a stouplo jim sebevědomí:)Kromě dvou žákyň, kterým některé věci připadaly trapné, všem ostatním se to moc líbilo. My učitelky jsme se velmi dobře bavily:) Humor, nadsázka, výborně zahrané. Hodnotím kladně cvičení a CD před představením, líbil se mi i výběr tématu - hovořila jsem pak s žáky, zda si všimli i co jim závěr představení vzkazuje do života a nevšimli si, takže jsme o tom mluvili.
Až budete mít nějaké další představení vhodné pro SŠ, budeme se těšit, že nám dáte vědět.

Fojtů Alžbeta, Otrokovice

Dobrý den, představení Peter Black se našim studentům líbilo, více asi těm mladším ročníkům. Starší pak ocenili vtip a nadšení herců. Škoda, že průvodní slovo bylo v češtině, ačkoli chápu, že základní školy s mladšími žáky by měly problém. Co se týče českých slov v průběhu představení, byly použity vtipně, ale trochu je škoda, že se z nich pak studenti nedozvěděli anglický ekvivalent - pružina, loket, odřenina... Zvlášť pokud jste posílali manuál k přípravě, tato slova tam mohla být uvedena. Děkujeme za nabídku, představení i možnost zpětné vazby. Přejeme divadelnímu spolku hodně dalších úspěchů a elánu.

Mgr. Kavková, SOŠ Znojmo

Dobrý den, představení bylo perfektní, opravdu, především vtipně pojaté zpracování, které jednoznačně studenty vtáhlo do děje. Představení pozorně sledovali do konce, přičemž jsem jisté obavy ohledně chování měla, ale nebyl čas na vymýšlení blbin, děj je zaujal. Co se týče angličtiny, označila bych ji za vysoce kvalitní - přednes byl skvělý nejen co do výslovnosti, ale i jednoznačně srozumitelné. Studenti 1. ročníku, kteří se mnou představení navštívili, se obávali porozumění, ale nakonec dle jejich ohlasů vše zvládli. My se těšíme na případný další kousek z Vaší tvorby, pokud Znojmo navštívíte a budu stále na svém působišti, rádi Vás opět shlédneme.