Peter Black

činoherní anglicko – české divadelní představení, koncipované jako inscenovaná učební pomůcka.

Fotogalerie Video Reference Materiály ke stažení

Název divadelní hry připomínající v českém překladu hru Černý Petr není náhoda. Rozhodli jsme se rozehrát příběh člověka, který v průběhu jednoho dne přišel doslova a do písmene o všechno. Jeho opětovný start od nuly je motivovaný základními lidskými potřebami, jako jsou spánek, jídlo, teplo, práce, přátelé a rodina.

I naproti tomu, že příběh, kde se člověku změní život ze dne na den může působit absurdně, snažíme se dané téma rozehrát s dostatečným humorem, nadhledem a reálnou optikou.

Mladý divák zažije používání anglického jazyka v atraktivní jevištní podobě. Postavy, které se v inscenaci objeví, tvoří svým naturelem, jazykem a vizáží pestrou paletu typů a charakterů, které určitě zaujmou školou-povinného diváka.

Více info

Video:1_up

Materiály ke stažení:

Základní škola

3_google-drive-download-button

Střední škola

3_google-drive-download-button

Fotogalerie:1_up

_MF93088.jpg_MF93105.jpg_MF93116.jpg_MF92953.jpg_MF92972.jpg_MF93017.jpg_MF93029.jpg_MF93043.jpg_MF93074.jpg


Reference:

Mgr. David Kubas, ZŠ Valašské Meziříčí

Dobrý den, děkujeme za dvě velmi pěkná představení. Podle hodnocení mých kolegů - představení pro menší děti úplně bez chyby, pro starší děti učitelé byli také velmi spokojeni, pouze někteří by doporučili zkrátit cca o 10 minut, závěr byl podle nich trochu nadstavovaný, ale co člověk to názor. Celkově hodnotíme vaše představení jako ta, která si rádi objednáme i v dalších letech.

Mgr. Martina Jestřábová, Základní škola T. G. Masaryka v Písku

Dobrý večer, chtěla bych Vám velmi poděkovat za dnešní představení Peter Black. Byli jsme nadšení z výkonu herců, celé představení bylo velmi zajímavé (odpovídalo zájmům teenagera) a žákům se líbilo. Myslím, že odpovídalo jejich úrovni cizího jazyka, neměli problémy s porozuměním. Rádi bychom Vás v příštím roce viděli znovu, budeme rádi, když nás informujete o plánovaných představeních v Písku. Budeme Vás doporučovat i ostatním školám v píseckém regionu.

Mgr. Dana Valášková, SOŠ informatiky a spojů a SOU, Kolín

Dobrý den, chtěla bych vaší společnosti poděkovat za představení. Zanechalo v nás velmi pěkný dojem. Jazyková náročnost by mohla být pro střední školy o něco vyšší, ale takto alespoň rozuměli i slabší studenti. Vzhledem k zábavnosti představení a dobrým výkonům herců byli studenti vtaženi do děje a užili si pocit, že rozumí cizojazyčné hře. Jak jsme se dověděli, nastudovává se volné pokračování. Rádi bychom jej v příštím školním roce opět navštívili.

Mgr. Nikola Rejdová, SŠ obchodu, služeb a podnikání a VOŠ, České Budějovice

Dobrý den, moc děkujeme za vynikající představení. Herci podali opravdu skvělý výkon a všem našim studentům se divadlo líbilo. Chválili i to, že dobře rozuměli a někteří se naučili i nová slovíčka. Při hodinách jsme pak využili i za zaslaná cvičení.
Budeme rádi, když nás budete informovat o dalších vašich představeních.

Bc.Monika Šulcová, SOŠ a SOU dopravní, Čáslav

Dobrý den, za mé kolegy i studenty naší školy mohu říci, že představení bylo velmi zdařilé. Všichni jsme se velmi pobavili. Studenti neměli problém s porozuměním, o čemž vypovídaly i jejich reakce na vtipné scénky. Moc děkujeme za představení, byly jsme nadšení. Přejeme Vám hodně úspěchů v další Vaší práci. Hezký den.

Mgr. Iva Drahošová, ZŠ Cerekvice nad Loučnou

Dobrý den. Včera jsme zhlédli v Litomyšli v Lidovém domě Vaše výborné divadelní představení - Peter Black, bylo výborné, zábavné i poučné. Děti se bavily a skutečně i učily. Chci Vám touto cestou poděkovat a popřát další úspěchy. Určitě budeme moc rádi za další nabídky.

Mgr. Renata Vlčková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Dobrý den, naši žáci 2. stupně, kteří byli díky předem zaslaným materiálům dobře obeznámeni se slovní zásobou i obraty, byli nadšeni. Petr Black je vtáhl do děje, porozuměli vtipům i nadsázce, královsky se bavili, a my, učitelé, pochopitelně s nimi. Některé hlášky z představení se už začínají ozývat i ve škole. Oceňujeme profesionalitu, s jakou bylo představení odvedeno. Ceníme si i výchovného vyznění této divadelní hry (závěrečné repliky jsou výborným  námětem k diskusím se žáky). Přejeme vám mnoho dalších spokojených diváků.

Mgr. Martina Štastná, Střední zdrav. škola a VOŠ zdravotnická, Kladno

Dobrý den, děkujeme za zaslané materiály, přišly v pořádku. Jinak představení se studentům velmi líbilo, hodně si z představení odnesli, výkon herců byl excelentní. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na případnou další spolupráci.

Mgr. Vokáčová, SOŠ Jindřichův Hradec

Dobrý den, v pátek 13. 3. 2015 jsme se studenty Střední odborné školy v J. Hradci navštívili v kinosále jindřichohradecké Střelnice vaše představení Peter Black. Velmi děkujeme za příjemně strávený čas, který byl přínosem nejen pro studenty. Dle jejich ohlasů se jim představení velmi líbilo. Dokonce někdy citují úryvky ze hry. :) Byli bychom rádi, kdybyste nás v případě organizování dalšího představení v našem městě opět kontaktovali. Ještě jednou děkujeme a přejeme hodně úspěšně odehraných představení a spokojených diváků.

Mgr. Jolana Tulisová, ZŠ Bobrobvá, Ždár nad Sázavou

Dobrý den, představení bylo naprosto úžasné, byla jsem nadšená a děti také. Příští školní rok 100% zase vyrazíme, bude-li možnost. Moc Vás zdravím.

Mgr. Dana Juřičková, SPŠ a OA, Bruntál

Dobrý den, děkujeme za uspořádání divadelního představení. Ohlas žáků byl velmi pozitivní, ocenili vtipnost, příběh a srozumitelnost, rozuměli angličtině, a tím se v příběhu neztráceli a užili si to. Učitelům anglického jazyka, kteří byli přítomni, se představení také líbilo. Přeji hodně úspěchů v práci. Pokud budete organizovat další představení, rádi přijdeme.

Mgr. Jolana Čechová, SŠZ Přerov

Dobrý den, na představení Peter Black nás nakonec dorazilo o několik více, ale vešli jsme se. Měla jsem trošku obavu u 3. ročníků studijního oboru, že to pro ně bude příliš snadné, ale bylo to akorát. Rozuměli všemu, na rozdíl od těch mladších, kteří občas problém měli. Tím, že všemu rozuměli, tak se dobře naladili a stouplo jim sebevědomí:)Kromě dvou žákyň, kterým některé věci připadaly trapné, všem ostatním se to moc líbilo. My učitelky jsme se velmi dobře bavily:) Humor, nadsázka, výborně zahrané. Hodnotím kladně cvičení a CD před představením, líbil se mi i výběr tématu - hovořila jsem pak s žáky, zda si všimli i co jim závěr představení vzkazuje do života a nevšimli si, takže jsme o tom mluvili.
Až budete mít nějaké další představení vhodné pro SŠ, budeme se těšit, že nám dáte vědět.

Fojtů Alžbeta, Otrokovice

Dobrý den, představení Peter Black se našim studentům líbilo, více asi těm mladším ročníkům. Starší pak ocenili vtip a nadšení herců. Škoda, že průvodní slovo bylo v češtině, ačkoli chápu, že základní školy s mladšími žáky by měly problém. Co se týče českých slov v průběhu představení, byly použity vtipně, ale trochu je škoda, že se z nich pak studenti nedozvěděli anglický ekvivalent - pružina, loket, odřenina... Zvlášť pokud jste posílali manuál k přípravě, tato slova tam mohla být uvedena. Děkujeme za nabídku, představení i možnost zpětné vazby. Přejeme divadelnímu spolku hodně dalších úspěchů a elánu.

Mgr. Kavková, SOŠ Znojmo

Dobrý den, představení bylo perfektní, opravdu, především vtipně pojaté zpracování, které jednoznačně studenty vtáhlo do děje. Představení pozorně sledovali do konce, přičemž jsem jisté obavy ohledně chování měla, ale nebyl čas na vymýšlení blbin, děj je zaujal. Co se týče angličtiny, označila bych ji za vysoce kvalitní - přednes byl skvělý nejen co do výslovnosti, ale i jednoznačně srozumitelné. Studenti 1. ročníku, kteří se mnou představení navštívili, se obávali porozumění, ale nakonec dle jejich ohlasů vše zvládli. My se těšíme na případný další kousek z Vaší tvorby, pokud Znojmo navštívíte a budu stále na svém působišti, rádi Vás opět shlédneme.

 

 

 

Infolinka:

Otázky ohledně rezervací, informace o představeních:

Ing. Lenka Čačková
576 130 321

Ing. Enki Hogh
576 130 123