Little red riding hood

činoherní anglicko – česká pohádka, inscenovaná jako učební pomůcka pro začátečníky

FotogalerieReferenceVideo Materiály ke stažení

Úsilí tvůrců - lehkou a hravou formou obohatit hodiny anglického jazyka, plní pohádka do posledního puntíku. Použitá slovní zásoba, jednoduchý přítomný a průběhový čas umožňují využít vědomosti žáků - začátečníků (většinou 3. – 5. ročníku ) nabyté v prvních letech výuky cizího jazyka.

Little Red Riding Hood (Červená karkulka) je pohádkový příběh, který  v českém znění známe v mnohých prozaických i dramatických podobách.  Neexistuje dítě, které by příběh o Červené karkulce, vlkovi a babičce neznalo. Proto i v anglické verzi této pohádky, jakmile žáci něco přeslechnou, dokážou se bez problémů zapojit do děje. Zpracování v hravé, nápadité a moderní podobě, s jemnou dávkou mravního ponaučení, je podpořené veselými písničkami.

Náš příběh začíná netradičně - Červené karkulce se nechce jít do školy, protože právě dnes píšou tu nejtěžší písemku. Vymyslí si, že musí jít na návštevu k nemocné babičce. O tom, kolik starostí přinese jedna hloupá, zbytečná lež, a o tom, že za školu se opravdu chodit nemá, se dozvíme v našem příběhu.

Více info

Video:

Materiály ke stažení:

3_google-drive-download-button

Fotogalerie:1_up

DSC_0481.jpgDSC_0494.jpgDSC_0603.jpgDSC_0698.jpgDSC_0716.jpgDSC_0794.jpgDSC_0838.jpgDSC_0858.jpgDSC_0885.jpgDSC_0891.jpgDSC_0493.jpgDSC_0509.jpgDSC_0514.jpgDSC_0674.jpgDSC_0681.jpgDSC_0756.jpgDSC_0762.jpgDSC_0830.JPG


Reference:

Mgr. David Kubas, ZŠ Valašské Meziříčí

Dobrý den, děkujeme za dvě velmi pěkná představení. Podle hodnocení mých kolegů - představení pro menší děti úplně bez chyby, pro starší děti učitelé byli také velmi spokojeni, pouze někteří by doporučili zkrátit cca o 10 minut, závěr byl podle nich trochu nadstavovaný, ale co člověk to názor. Celkově hodnotíme vaše představení jako ta, která si rádi objednáme i v dalších letech.

Mgr. Eliška Bílková, ZŠ Louka nad Veličkou

Dobrý den, chci za sebe i zúčastněné děti poděkovat za skvělé divadelní představení. Naše zpětná vazba bude jenom pozitivní - pro děti výborné propojení angličtiny a češtiny, kdy děti díky návaznosti rozhovorů velmi dobře rozuměli. Stejně výborný byl vtipný nádech představení. Předem zaslané materiály jsme dobře využili a díky nim žáci představení dobře rozuměli a vlastně si snadno osvojili nová slovíčka.

Mgr. Alena Adámková, Základní škola T. G. Masaryka a MŠ, Čelakovského 24, Písek

Dobrý večer, představení bylo úžasné, plné vtipu, nápadů... Bavili jsme se od začátku do konce. Nápadité bylo propojení češtiny s angličtinou. Volené fráze byly srozumitelné.
Vaši herci odvedli pěknou práci, děti (i dospělí) se bavili. V dnešní době je celkem obtížné děti něčím zaujmout. Děkujeme a pokud byste měli nastudované nějaké další vystoupení, ozvěte se.
Přeji Vám a Vašemu kolektivu hodně zdařilých vystoupení. Mějte hezké dny.

Mgr. Lenka Duchoňová, Základní škola Bratrství Čechů a Slováků, Bystřice pod Hostýnem

Dobrý večer, dnes jsme viděli vaše úžasné divadelní představení a musím říct, že jsme se s kolegou ještě nikdy tak moc u Červené Karkulky nezasmáli. Bylo to naprosto báječné. I reakce dětí napověděly, že anglicky přeci jen rozumí. Dokonce je to motivovalo dále a žáci se ochotně vrhli na plnění pracovního listu s poslechem, který měli připravený ve škole ihned po představení. Vaše Karkulka nás všechny skvěle naladila a také moc děkujeme za skvěle připravené pracovní listy.  Děkuji ještě jednou za skvělý páteční zážitek a přeji příjemný víkend.

Mgr. Jana Krédlová, ZŠ Rozsochatec 54

Dobrý den, teprve teď se dostávám k možnosti reagovat na Vámi nabídnuté divad.představení v angl.i českém jazyce,které jsem pro 4.a 5. ročník objednala letos na jaře.Děti z naší školy shlédly Červenou Karkulku v Kině Chotěboř,doprovázela je naše paní ředitelka,já jsem nakonec bohužel nemohla,což mě velmi mrzelo.Děkuji mnohokrát za děti i paní ředitelku,která prohlásila,že takhle dobré divadlo už dlouho neviděla!!!!!!!!!!!Děti byly též nadšené,pořád prý se něco dělo,byla i legrace!!!!! Proto Vás chci poprosit o zaslání informace,kdy znova Vás budeme moci navštívit(a to už si nenechám ujít!!!),kde jinde ještě hrajete nebo budete vystupovat-třeba po prázdninách. Přejeme Vám dobré nápady a hodně úspěchů!!!

Mgr. Marie Hasková, ZŠ Pardubice

Dobrý den, představení vaší Červené Karkulky se všem z naší školy líbilo - kolegům i dětem. Vámi zaslané materiály jsme s dětmi prošli, pomohlo jim to k pozdějšímu porozumění a poslechy po představení jim připoměly příjemně strávený čas sledováním pohádky. Představení bylo vtipné a moderní s vhodně zvolenou formou jazyka. Děkujeme a těšíme se na představení Peter Black v dubnu.

Mgr. Pavlína Plošticová ZŠ AMOS, Bruntál

Dobrý večer, včera jsme navštívili vaše představení a moc vám děkujeme. Děti i my jsme byli opravdu nadšení. Vaše představení hodnotíme jako jedno z nejlepších, co jsme za poslední dobu zhlédli.
Přejeme spoustu stejně vydařených a úspěšných představení.

Mgr. Ivana Jurková a kolektiv učitelů ZŠ Okružní 38, Bruntál

BYLO TO ÚŽASNÉ!!!
Představení, které mělo spád, jiskru, ale hlavně vtip – inteligentní vtip, nadchlo nejen nás dospělé,
ale hlavně děti.
Jako důkaz posílám i pár zpětných vazeb od dětí 1. stupně:
-         velmi zajímavě uděláno, srandovní, nejvíc byla dobrá babička
-         představení bylo poučné, líbilo se mi, protože bylo i srandovní, pobavil jsem se, je škoda, že to už skončilo
-         bylo to úžasné, jsem ráda, že jsem se mohla dívat a smát se
-         bylo to suprové, skvěle vymyšlené, klidně bych šla znovu
-         bylo to dobré, ale mohlo být více angličtiny
-         babička byla skvělá
-         nej bylo: výborný herecký výkon všech, suprově udělané kulisy, tak málo herců a tak  výborný příběh
-         nádherně zpívali, nejlepší byla babička, vlk se mi taky líbil, ale i Karkulka, ….
A tak bych mohla pokračovat (hezké zážitky si přinesli i žáci 2. stupně).
Ještě jednou moooooc  dě ku je me  a věříme, že až nastudujete něco dalšího, dáte nám vědět.

S pozdravem a přáním hezkých dní a hereckých úspěchů

Mgr. Simona Dočkalová a děti 2.A, ZŠ Purkyňova Vyškov

Dobrý den, divadelní představení ČK se nám moc líbilo. Velmi jsme ocenili (malí i velké paní učitelky) inteligentní humor, který chápali i moji druháci.Děti podle vlastních slov vůbec nerozuměly anglickému textu. To ale z mého pohledu nevadí, protože to není účelem. Sama jsem rozuměla všemu mluvenému slovu, který byl bez chyb, i když přízvukem. Jsem ráda, že jsme v záplavě divadel a koncertů, které se na školy hrnou, našli vaše přestavení. Poradit si s dětským publikem umí málokdo. Vašim hercům se to povedlo. Přejeme jim hodně dobrých přestavení a těšíme se na další pohádku v angličtině. :-)

Zuzana Hýblová, ZŠ Letní  Pole, Vyškov

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za úžasně krásné představení, které jste nám připravili. Celé představení se neslo ve velmi přátelském a pohodovém duchu, angličtina byla pro děti naprosto srozumitelná a příběh zajímavý, dokázal upoutat. Děti pozitivně hodnotily i několik opravdu vtipných replik. S představením jsme i my učitelé byli více než spokojeni. Ocenili jsme i dobu trvání představení, kdy žáci ještě dokázali udržet pozornost a nebylo toho na ně tak říkajíc moc. Dnes jsme navíc ve výuce použili Vaše doplňující materiály, které jsou také velmi povedené. Pokud budete mít ve Vašem repertoáru další podobné hry, budeme rádi, budete-li nás informovat i příští rok.

Děkujeme Vám za netradiční kulturní zážitek.

Mgr. Hana Palová, ZŠ Purkyňova, Vyškov

Dobrý den, včera jsem byla se žáky druhého ročníku na Vašem představení pro menší děti. Odezva dětí byla výborná, některá slovíčka znali, to je potěšilo a celé představení se skvěle bavili. Já si představení výborně užila -  anglickým textům jsem rozuměla, což mi také udělalo radost. Celé představení hodnotím jako naprosto výborné a děkuji hercům za bezvadný výkon ve všech.

J. Kollerová, ZŠ U Červených domků, Hodonín

Dobrý den, vaše představení bylo našimi pedagogy i žáky hodnoceno velmi kladně. Bylo podle nich "uděláno bezva formou" - zábava, procvičení a porozumění cizímu jazyku. Moc děkujeme. pokud znovu zavítáte s něčím novým do Hodonína, dejte nám vědět.

 

 

 

Infolinka:

Otázky ohledně rezervací, informace o představeních:

Ing. Lenka Čačková
576 130 321

Ing. Enki Hogh
576 130 123